ZEN AHŞAP TÜFEKLER

Zen serisi ahşap tüfekler Myanmar Teac ve Afromosia ağacından imal edilmektedir. Dış etkenlere dayanıklılığı sağlayan yağı muhafaza etmek için fırınlanmamıştır. Aynı ağacın üç kat laminasyonu ile oluşturulan kütük, bekleme süresinden sonra tamamen elde çalışılarak şekillendirilmiştir. 

Şiş yatağı, epoxy reçine ile güçlendirilmiş ve kayganlık sağlanmıştır.  Yatak içine yerleştirilmiş üç adet magnet, açık kafalı tüfeklerin su içinde hazırlanırken ipleri takılıp kurulana kadar, şişi yatakta tutarak avcıya büyük avantaj ve süre kazandırmakta, ayrıca balistik hataları minimuma indirerek,  3-4 metre arasında 10-14 cm grupmanlara imkan vermektedir.

Tek lastikli modellerde 19mm., çift lastikli modellerde isteğe göre 15,50 mm. veya 17,50 mm. amber ve siyah lastikler kullanılmıştır. Kasa ve palamut, uzama ve aşınmaya dayanıklı antistatik reçineli jakar iplerinden üretilmiştir. Şiş ipi, polyester örgülü kordaj ipleridir.    

Tetik mekanizması iki parçadan oluşmakta ve standart şişleri kabul etmektedir. Baskül üzerindeki silikon pim ve Delrin® O ringler, atış esnasında her türlü metalik çarpmayı engelleyerek sessizlik sağlamaktadır. Tetik mekanizması, tetik korkuluğu, vida, pim ve miller sertifikalı Ni-Cr AISI 316 malzemeden işlenerek polisajdan geçirilmiştir.

Vida montajlarında Locktite® endüstriyel yapıştırıcı uygulanmıştır. 

Makara, derlin ve polyethylene malzemeden yüzerlik etkileri ölçülerek imal edilmiş, makara yanakları ve iki adet makara kılavuzu, ipi aşındırmayacak yüzeyde işlenmiştir.

Makara tam sıkılı iken 2 kg. lık yük altında ipi boşaltacak şekilde ayarlanmış,  güçlü avların ani hareketi ile tüfeği kaybetme riski ortadan kaldırılmıştır.

Simetrik dizaynda üretilen kabza, kaymazlık malzemesi ile sağ veya sol elin bir çok farklı pozisyonunda rahatlıkla tutuş imkanı vermektedir.

Zen modeli sualtı avcılığı tüfekleri, orijinal donanımı ile  nötre yakın yatay yüzerliğe sahiptir ve her derinlikte avlanma konforu sağlar.

Zen90, Zen90D, Zen100, Zen100D ve Zen110D olarak 5 farklı modelde, gül dikeni şiş, lastikleri ve dolu makarası ile suya girmeye hazır şekilde, tanıtım etiketi, 2 adet yedek palamut ipi, 3 adet klipsi ile birlikte yedek şiş ipi ve şiş kakıcı ile satışa sunulmuştur.